Reklamy

Twitter Facebook Google Plus
 

Spolehlivější doručování e-mailů

V poslední době se objevilo několik případů, kdy faktury odeslané zákazníkům končily ve spamu. Jedním z možných důvodů je, že portál nastavuje jako odesílatele adresu uživatele, aby mohl příjemce na e-mail jednoduše a spolehlivě odpovědět.

V době zavedení to bylo takřka bezproblémové řešení. V posledních letech se v rámci boje proti spamu značně rozšířily metody ověřování odesílatele, u kterých majitel domény (ta část e-mailové adresy za @) specifikuje, které poštovní servery mohou zprávy z jeho domény odesílat. A v nich náš server pravděpodobně není.

U freemailových služeb jako Seznam nebo Gmail by bylo povolení našeho serveru nemožné, jelikož uživatel nemá šanci nastavení provozovatele ovlivnit, a i u vlastních e-mailových řešení se nejedná o zrovna jednoduchý proces. Proto jsme se pokusili učinit kroky, které by měly doručitelnost zpráv zlepšit.

 • Všechny zprávy jsou nově podepisovány DKIM klíčem pro doménu fakturyonline.eu. Nemá to důvěryhodnost klíče domény, ale je to stále lepší, než zprávy bez žádného podpisu. Dle našich testů se to projevilo pozitivně.
 • Upomínky jsou nově odesílány pouze pro faktury maximálně rok staré. Někteří uživatelé se o upomínky nestarají a docházelo tak ke zbytečnému odesílání zpráv vyhodnocovaných příjemci jako spam, což zhoršovalo reputaci našeho serveru u poskytovatelů e-mailových služeb.
 • Byla vylepšena podpora šifrování při komunikaci mezi poštovními servery.

Z naší strany poznáme pouze, zda si server příjemce zprávu převzal. Prakticky jediné důvody odmítnutí, se kterými se setkáváme, jsou chybně zadané adresy a plné schránky příjemců, přičemž ani jedno neovlivníme. Do které složky ji umístí, už nevidíme. Proto budeme rádi za zpětnou vazbu, zda se opatření nějak projevila. Pravděpodobně to nebude okamžitě. Taktéž nám pomůže, pokud u chybně označené zprávy kliknete na “Není spam”.

Poštovní služby začnou označovat jako nedůležité či spam i častěji opakované velmi podobné zprávy, na které uživatel nijak nereaguje. To se týká hlavně těch uživatelů, kteří si posílají kopii faktur na vlastní adresu. Pokud se tak stane, pomůže, když zprávy budete označovat jako “Není spam” a případně ještě lépe jako “Důležité”.

Pokud tento krok nebude dostatečně dobré řešení, začneme zprávy odesílat z naší adresy, u které jsme schopni všechny ověření správně nastavit. Adresa uživatele by byla uvedena pro odpověď ve formátu, kterému e-mailové služby rozumí, takže příjemci by měli být schopni automaticky odpovědět na správnou adresu, aniž by si všimli rozdílu. Také plánujeme umožnit majitelům vlastních domén si klíče korektně nastavit.

Názory

Zatím nikdo nesdělil svůj názor. Buďte první.

Váš názor

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat své názory.

Proč využít našich služeb?

 • Cena - služby jsou zcela zdarma
 • Dostupnost - k Vašim fakturám máte přístup z jakéhokoli místa s připojením na internet, například i z mobilního telefonu
 • Ochrana dat - O zálohování se postaráme za Vás - každý den je vytvářeno několik záloh Vašich dat na různá místa
 • Bezpečnost - bezpečí Vašich dat je pro nás velmi důležité
 • Stabilita - dostupnost serveru se dlouhodobě drží u 100%
 • Rychlost - ovládání systému je intuitivní a jednoduché, fakturu zvládnete vytvořit a odeslat bějem několika sekund
 • Flexibilita - systém je neustále vylepšován podle potřeb našich klientů
 • Šetrnost - ušetřete čas i peníze
Při použítí této volby nedojde k automatickému odhlášení.
Používejte pouze na počítačích, kterým důvěřujete nebo se po skončení práce nezapomeňte ručně odhlásit.