Reklamy

Twitter Facebook Google Plus
 

Co je nového?

Od zavedení možnosti přispět na provoz a rozvoj webu už uběhla nějaká doba a možná tedy leckoho z vás napadlo, jak to s vylepšeními vypadá. Uvědomil jsem si, že jsem nikdy přesně nepopsal, jak bude modernizace probíhat. Částečně záměrně, protože jsem nevěděl, kolik lidí si předplatné zakoupí a kolik času si tedy budu moct dovolit tomu věnovat.

Pozitivní zprávou je, že současné množství přispěvatelů je dostatečné k tomu, abych se mohl pečlivě starat o správnou funkčnost webu, poskytovat uživatelskou podporu a zbývá i nějaký čas na vylepšování. Bohužel nestačí na to, abych mohl veškerý svůj čas věnovat tomuto projektu. Modernizaci jako celek to neohrozí, bylo to od začátku bráno jako nejrealističtější varianta, ale protáhne ji to.

V současnosti je web postaven na zastaralých a dnes již z mnoha důvodů nevhodných technologiích a nejjednodušší způsob modernizace je vytvořit ho od základů znovu. Nemusíte se ale děsit velkých změn. Nová verze bude prakticky jen kopie současného webu na nových základech s mírným faceliftem. Bude samozřejmě sdílet data se starou verzí a po nějakou dobu si uživatelé budou moct vybrat, kterou verzi použijí. Tím dostanou všichni dostatek času si ji vyzkoušet a přejít v pro ně vhodnou dobu a mně to dá dostatek času zapracovat zpětnou vazbu.

To ale také znamená, že dokud nebude nová verze webu hotová, moc změn vidět nebude. Realisticky by bylo pěkné mít jo připravenou k ročnímu výročí spuštění předplatných, tedy v listopadu. Pokud vás zajímá, co se mezitím kromě práce na novém webu už podařilo, přečtěte si zbytek článku.

Nový server

Nový server byl původně v plánu až se spuštěním nové verze, ale původní dlouhodobě bezproblémový poskytovatel se na zvyšující ceny energií rozhodl reagovat úsporami místo zvýšení cen pro zákazníky, což se bohužel negativně projevilo na stabilitě jejich služeb a tedy i tohoto webu. Alespoň malý výpadek byl poslední půlrok prakticky každý měsíc. Migrace serveru byla časově i finančně náročná, ale stabilita a ochrana dat jsou na prvním místě.

Stěhování proběhlo začátkem dubna. I s přípravami zabralo to dva týdny času a náklady na server u jiného dlouhodobě osvědčeného poskytovatele jsou o řád výše. Naštěstí díky platícím uživatelům jsem nemusel nad cenou příliš váhat. Příprava se ale vyplatila, vše proběhlo podle plánu a i načasování bylo za 5 minut 12, protože původní poskytovatel mezitím měl další výpadek, který by byl největší za poslední rok. A jako bonus je teď web mírně rychlejší.

Předplatitelský systém

Předplatitelský systém se stará o správu předplatných, jejich fakturaci a mně umožňuje poskytování uživatelské podpory. Když jsem spouštěl možnost koupit si předplatné, systém toho kromě samotné objednávky a platby moc neuměl. Bylo potřeba přidat spoustu funkcí, které mně nebo uživatelům chyběly a opravit problémy, které se v reálném provozu objevily. Donedávna například nebylo možné ani předplatné prodloužit a uživatelé museli vytvořit novou objednávku. Proto také některým uživatelům přišel e-mail s automatickým prodloužením až nyní několik měsíců po konci původního. Potěšující je, že v této chvíli už umí vše podstatné.

Příprava na nový web

První verze toho tedy moc navíc umět nebude, právě kvůli potřebě udržet kompatibilitu Proto bylo potřeba jako přípravu zapracovat některé změny v uspořádání databáze i do současné verze.

Podpora a údržba

V neposlední řadě mi nemalou část času zabírá poskytování technické podpory. Platícím uživatelům se snažím všechny dotazy v pracovní době odpovídat a řešit jejich problémy v nejkratším možném čase. A také jsem opravil některé chyby a přidal pár drobných vylepšení.

Názory

Jiří Hlaváč 22. 9. 2023 21:04:20

Díky za Vaši práci.

Ladislav Šoltys 8. 10. 2023 10:11:49

Dobrý den děkuji za používání vašeho programu.Chtěl jsem se jen zeptat jestli by nešlo přidat když se vytvaři položky ve faktuře že by se znazornila dole vždy celkova cena položek?Bylo by to super.
Děkuji za případné info

Váš názor

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat své názory.

Proč využít našich služeb?

  • Cena - služby jsou zcela zdarma
  • Dostupnost - k Vašim fakturám máte přístup z jakéhokoli místa s připojením na internet, například i z mobilního telefonu
  • Ochrana dat - O zálohování se postaráme za Vás - každý den je vytvářeno několik záloh Vašich dat na různá místa
  • Bezpečnost - bezpečí Vašich dat je pro nás velmi důležité
  • Stabilita - dostupnost serveru se dlouhodobě drží u 100%
  • Rychlost - ovládání systému je intuitivní a jednoduché, fakturu zvládnete vytvořit a odeslat bějem několika sekund
  • Flexibilita - systém je neustále vylepšován podle potřeb našich klientů
  • Šetrnost - ušetřete čas i peníze
Při použítí této volby nedojde k automatickému odhlášení.
Používejte pouze na počítačích, kterým důvěřujete nebo se po skončení práce nezapomeňte ručně odhlásit.